Logowanie

Aktualności

Dlaczego warto pracować w TRMEW Obrót?
Dlaczego warto pracować w TRMEW Obrót?

 

Kamil Kuźnicki - Key Account Managera w Biurze Rynku Wytwórców opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na pracę właśnie u nas i jak pandemia wpłynęła na jego pierwsze miesiące w nowej pracy.

 

 

E: Jak odnalazłeś się w pracy podczas pandemii, jako nowy pracownik?

K: Przygodę z TRMEW Obrót S.A. rozpocząłem jeszcze przed rozwinięciem się koronawirusa. Było to na początku marca .Miałem więc miesiąc pracy w biurze, w czasie którego udało mi się wdrożyć. Przez ten okres zdążyłem poznać firmę i dowiedzieć się, jak wszystko funkcjonuje. Dopiero później przyszedł czas na home office.

 

E: Jak, w twoim przypadku, sprawdziła się praca zdalna?

K: Początek był raczej trudny, bo dom ‘wciągał’. Po pewnym czasie przeskoczyłem na normalny tryb pracy i teraz nie mam już żadnych problemów z pracą zdalną. Mam zorganizowane stanowisko do pracy i najpotrzebniejsze rzeczy. Jak już się przyzwyczaiłem, to wszystko idzie gładko.

 

E: Jakie masz rady dla osób, które pracują zdalnie?

K: Trzeba zorganizować swoją codzienną pracę, znaleźć czas na wszystkie zadania. Należy ustalić samemu, co chce się wykonać każdego dnia.

 

E: Jak wygląda twoja codzienna praca?

K: Zajmuję się głównie pozyskiwaniem Wytwórców. Czyli na co dzień kontaktuję się z właścicielami instalacji OZE i staram się zachęcić ich do współpracy z TRMEW Obrót S.A.

 

E: Jak odnalazłeś się w środowisku pracy w TRMEW Obrót S.A.?

K: Był to dla mnie zdecydowany przeskok, ponieważ wcześniej pracowałem w innych branżach. Poprzednio zajmowałem się certyfikatami środowiskowymi w budynkach komercyjnych. Ukończyłem Inżynierię Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, więc po drodze mi z Odnawialnymi Źródłami Energii.  TRMEW Obrót S.A. operuje na specyficznym i dynamicznym rynku, ale kluczową kwestią w mojej pracy jest umiejętność nawiązywania kontaktów, które różni się od pozostałych branż.

 

E: Czy przychodząc do TRMEW Obrót S.A. miałeś już opinię o branży wytwarzającej energię, czy był ona dla ciebie w pełni nowa?

K: Można powiedzieć, że była dla mnie w pełni nowa. Moją stycznością z branżą były głównie certyfikaty środowiskowe, ponieważ odwoływały się do zużycia energii w budynkach mieszkalnych i biurowych. Tak naprawdę to był jedyny obszar, który się pokrywał. Bardzo ważne były dla mnie rozmowy z Sebastianem Iwańcem Pełnomocnikiem zarządu ds. Rozwoju Sprzedaży, który nakreślił jak działa TRMEW Obrót S.A., wraz z całą branżą. Wdrożył mnie w system pracy oraz wytłumaczył jak rozmawiać z Wytwórcami.

 

E: Jak zmieniła się charakterystyka twojej pracy podczas pandemii?

K: Założenie mojej pracy było takie, że miałem jeździć na spotkania osobiste po firmach i spotykać się z ludźmi. Nie zdążyłem, ponieważ po okresie wdrożenia do firmy pojawił się wirus i kontakty przeniosły się do rozmów telefonicznych i wideokonferencji.

 

E: Dlaczego warto pracować w TRMEW Obrót S.A.?

K: Najbardziej podoba mi się to, że pracujemy z wytwórcami energii z odnawialnych źródeł. Ma to duży wpływ na środowisko. Jeszcze na rozmowie o pracę miałem pytanie “Dlaczego chcesz pracować w TRMEW Obrót?” i moja odpowiedź brzmiała, że po rozszyfrowaniu skrótu firmy [Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych] bardzo spodobała mi się idea i zacząłem wgłębiać się w temat. Nasza praca ma wpływ na środowisko, ponieważ dzięki nam do sieci trafia więcej energii z OZE. Są różne dyrektywy i ustawy, które zobowiązują nas do tego, że w przyszłych latach musimy zwiększać procentowy udział OZE w rynku energetycznym. Podoba mi się, że moja praca niesie prawdziwą zmianę.

 

E: Jak po skończeniu pandemii zmieni się twoja praca?

K: W moim przypadku będzie łatwiej, ponieważ kontakt z klientem bardziej się ożywi, dzięki spotkaniom personalnym. Podczas takiego spotkania łatwiej wyczuć intencje drugiej osoby, ponieważ widzisz reakcję na poszczególne informacje. Przez telefon możemy usłyszeć tylko barwę głosu, a przy spotkaniu dużo łatwiej odczytać swojego rozmówcę.

 

E: Jakie są twoje pasje i zainteresowania? Jak dzielisz je z pracą?

K: Góry mi zamknęli, więc nie mogę pojechać i pochodzić. Ostatnio powoli otwierają, ale z kolei są straszne tłumy na szlakach, więc na razie się nie wybieram. Najbardziej lubię tam jeździć w zimę, ponieważ jest wtedy zupełnie inny klimat. Góry wyglądają inaczej, krajobrazy wydają mi się ładniejsze i mniej ludzi krząta się wtedy na szlakach. Poza szlakami górskimi można mnie spotkać na strzelnicy. Ciężko czasem rozgraniczyć czas pracy i relaksu. Godzina 16, teoretycznie powinno się zamknąć laptopa, ale teraz jest on jeszcze bardziej pod ręką, przez co trudniej nie sprawdzić maila w późniejszych godzinach.

 

wstecz